Hakkımızda

SERKA HUKUK BÜROSU

Bizi Tanıyın

Serka Hukuk Bürosu olarak birçok konsolosluk yanında Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça, Farsça, Portekizce, İspanyolca, Çince ve Almanca dillerinde başarılı bir şekilde faaliyet göstermekteyiz. Avukat Serkan Kara, büronun kurucu avukatı olarak görev almaktadır. Bünyemizde anadil olarak Rusça, Arapça, Farsça ve Çince konuşan personellerimiz bulunmaktadır.

Uzmanlık olarak yabancılık unsuru içeren dava, ihtilaf ve danışmanlık işlemlerini görmekteyiz. 

lawyer meeting

Uzmanlık alanlarımızda uzun zamandır başarılı bir şekilde hizmet verdiğimiz müvekkillerimiz mevcuttur.

Şirket iş ve İşlemleri

Kuruluş, tescil, ana sözleşme değişikliği, şube açılış, kapanışı gibi hizmetler. Bu konuda daha önce Belarus Devlet Petrol Şirketi olan BNH Petrokim LTD. şirketinin Ticaret Sicili işlemlerini gerçekleştirmiş olup, başarılı işlemler sebebiyle halihazırda Türkiye şubesi ile iyi çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Aynı zamanda Rusya merkezli ve Avrupa’da büyük ve tanınan bir lojistik şirketi olan Vesta Lojistik şirketi müvekkillerimizden biri olup, Türkiye şubesi olan Vesta Lojistik LTD. Şti. şirketinin de müdür değişiklik işlemleri tarafımızca gerçekleştirilmiştir.

Ticari Sorunlar ve Davalar

Ticari şirketlerin ve tacirlerin taraf olduğu, ticari ihtilaflarla ilgili Ticaret Mahkemeleri’nde görülen, genellikle ürün teslimlerinde yaşanan sorunlar, iadeler, alacaklar ve çeşitli davalar.

Sınırdışı Edilme ve Giriş Yasakları

Bugünlerde ülkemizde bulunan yabancıların en çok karşılaştığı sorunlardan biri olan; 11.04.2013 tarihinde 28615 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe giren 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu (YUKK) sebebiyle Sınırdışı Merkezleri’nde haksız yere tutulan ve deport(sınırdışı) kararı verilen ülke vatandaşlarına hızlı bir şekilde yardım edilmekte ve gerekli davaları açılarak serbest bırakılmaları sağlanmaktadır. Bu konuda çeşitli ülke vatandaşlarıyla başarılı çalışmalar gerçekleştirdik.

İkamet İzni, Çalışma İzni, Vatandaşlık İşlemleri

Ülkemizde bulunmak isteyen yabancıların oturma ve çalışma izinleri, vatandaşlık başvuruları da yine tarafımızca gerçekleştirilmekte, Göç İdareleri nezdinde destek verilmektedir.

    ADRES

    Gayrettepe, Modül Apt, Cemil Aslan Güder Sk. No:26 D:2, 34349 Beşiktaş/İstanbul/Turkey

    E-POSTA

    [email protected]

    *Danışmanlık ücrete tabidir.