Uzmanlık ve Çalışma Alanlarımız

Ticari Davalar
Ticari şirketlerin ve tacirlerin taraf olduğu, ticari ihtilaflarla ilgili Ticaret Mahkemeleri’nde görülen, genellikle ürün teslimlerinde yaşanan sorunlar, iadeler, alacaklar ve çeşitli davalar.
Şirket İş ve İşlemleri
Kuruluş, tescil, ana sözleşme değişikliği, şube açılış, kapanışı gibi hizmetler. Bu konuda daha önce Belarus Devlet Petrol Şirketi olan BNH Petrokim LTD. şirketinin Ticaret Sicili işlemlerini gerçekleştirmiş olup, başarılı işlemler sebebiyle halihazırda Türkiye şubesi ile iyi çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Aynı zamanda Rusya merkezli ve Avrupa’da büyük ve tanınan bir lojistik şirketi olan Vesta Lojistik şirketi müvekkillerimizden biri olup, Türkiye şubesi olan Vesta Lojistik LTD. Şti. şirketinin de müdür değişiklik işlemleri tarafımızca gerçekleştirilmiştir.
Ceza Davaları

Ceza davaları, bir kişinin veya kurumun ceza kanunlarına aykırı bir eylemde bulunduğu iddiasıyla açılan davalardır. Bu tür davalarda, devlet, suç işlediği iddia edilen kişiyi (sanık) yargılar ve suçlu bulunursa ceza verilmesini sağlar. Ceza davaları, suçu ispat yükünün savcıda olduğu ve suçun şüpheden uzak bir şekilde kanıtlanması gerektiği davalardır. Bu davalarda sanık, suçlu bulunana kadar masum sayılır ve adil yargılanma hakkına sahiptir. Ceza davalarının sonuçları, hapis cezası, para cezası veya diğer cezai yaptırımlar olabilir. Yargı sürecinde delillerin toplanması, tanık ifadeleri ve diğer yasal prosedürler büyük önem taşır. Bu noktada, Serkahukuk avukatları, sanıkların savunulmasında, haklarının korunmasında ve adil bir yargılama sürecinin sağlanmasında yardımcı olur.

SERKA HUKUK BÜROSU

Bir sorunuz var ve yardım almak mı istiyorsunuz?

Danışmak istediğiniz her konuda bize e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda size dönüş sağlayacağız.

    ADRES

    Gayrettepe, Modül Apt, Cemil Aslan Güder Sk. No:26 D:2, 34349 Beşiktaş/İstanbul/Turkey

    E-POSTA

    [email protected]

    *Danışmanlık ücrete tabidir.