loader image

Uzmanlık ve Çalışma Alanlarımız

Ceza Davaları

Ağırlıklı olarak başvurulan konular olan yaralama, hırsızlık ve uyuşturucu ticareti suçlamalarına uğrayan şahısların davalarına bakmaktayız.

Tazminat Davaları
Kişilerin vücut bütünlüğüne veya malvarlıklarına verilen maddi veya manevi zararların tazmini için açılan tazminat davaları da tarafımızca takip edilmektedir. Ayrıca haksız yere verilen tutuklama veya hükümlülük kararları nedeniyle zararların devletten tazmini de tarafımızca takip edilmektedir.
Ticari Davalar
Ticari şirketlerin ve tacirlerin taraf olduğu, ticari ihtilaflarla ilgili Ticaret Mahkemeleri’nde görülen, genellikle ürün teslimlerinde yaşanan sorunlar, iadeler, alacaklar ve çeşitli davalar.
Oturma, Çalışma İzni ve Vatandaşlık işlemleri
Ülkemizde bulunmak isteyen yabancıların oturma ve çalışma izinleri, vatandaşlık başvuruları da yine tarafımızca gerçekleştirilmekte, Göç İdareleri ve İl Nüfus Müdürlükleri nezdinde destek verilmektedir.
Sınırdışı (deport) Kararları ve Giriş Yasakları
Ülkemizde bulunan yabancıların bugünlerde en çok karşılaştığı sorunlardan biri olan; 11.04.2013 tarihinde 28615 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe giren 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu (YUKK) sebebiyle Geri Gönderme merkezlerinde gözetim altında tutulan ve deport(sınırdışı) kararı verilen ülke vatandaşlarına hızlı bir şekilde yardım edilmekte ve gerekli davaları açılarak durumu uygun olanların serbest bırakılmaları sağlanmaktadır. Bu konularda çeşitli ülke vatandaşlarına başarılı bir şekilde hizmet verdik.
Borç Tahsili, İcra ve Haciz İşlemleri
Genellikle yurtdışında bulunan şirketlerin Türkiye’de bulunan şirketler veya şahıslardan alacaklarının icra yoluna gidilmeden veyahut da icra ve akabinde haciz prosedürü yoluyla tahsilatları tarafımızca sağlanmaktadır. Türkiye’de bulunan alacaklıların da dünya çapındaki alacaklarının takibi de diğer ülkelerde irtibatlı olduğumuz hukuk büroları aracılığıyla yapılmaktadır.
Şirket İş ve İşlemleri
Kuruluş, tescil, ana sözleşme değişikliği, şube açılış, kapanışı gibi hizmetler. Bu konuda daha önce Belarus Devlet Petrol Şirketi olan BNH Petrokim LTD. şirketinin Ticaret Sicili işlemlerini gerçekleştirmiş olup, başarılı işlemler sebebiyle halihazırda Türkiye şubesi ile iyi çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Aynı zamanda Rusya merkezli ve Avrupa’da büyük ve tanınan bir lojistik şirketi olan Vesta Lojistik şirketi müvekkillerimizden biri olup, Türkiye şubesi olan Vesta Lojistik LTD. Şti. şirketinin de müdür değişiklik işlemleri tarafımızca gerçekleştirilmiştir.
Aile Hukuku, Boşanma Davaları

Çiftlerin yasal olarak evlilik birliğini sona erdirmek istemeleri halinde anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davalarının açılarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması da tarafımızca yapılmaktadır. Ayrıca evlenmeden önce evlenme protokolü hazırlanması, anlaşmalı boşanma davasından önce de anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması ve mahkemeye ibrazı tarafımızca yapılmaktadır. Boşanma davası sırasında malvarlığı üzerinde tedbir kararları ve tedbiren velayet kararları da tarafımızca takip edilmektedir.

SERKA HUKUK BÜROSU

Bir sorunuz var ve yardım almak mı istiyorsunuz?

Danışmak istediğiniz her konuda bize e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda size dönüş sağlayacağız.

    ADRES

    Adres: Gayrettepe Mah. Cemil Aslan Güder Sk. Modül Apt. No:26 D:2, Beşiktaş/İstanbul

    E-POSTA

    bilgi@serkahukuk.com

    *Danışmanlık ücrete tabidir.